O MASÁŽI 

Masáž není jen uvolňovací technika pro ztuhlé svalstvo, ale i skvělá metoda jak si poradit s problémy s kůží, a maximální uvolnění pro mysl masírované osoby.

Poradí si s širokou škálou zdravotních problémů. A nejen jimi. Na masáž chodí běžně lidé jak se zdravotními problémy, které se pak díky účinkům masáže odstraní, ale také lidé bez zdravotních problémů, a to čistě z relaxačních důvodů.

Důležité je si uvědomit, že masáž nemá v žádném případě bolet. Samozřejmě může dojít k objevení citlivějšího a problémového místa, ale v žádném případě se nesmí jednat o dlouhodobou a nepříjemnou bolest, která se nedá vydržet. Jestliže někdo tvrdí, že správná masáž má, jak se občas říká, prokřupat, nevěřte mu. Správná rekondiční masáž pracuje s podkožím a se svaly, nikoliv s klouby a kostmi.

Jak se připravit na masáž?

Pokud jdete na masáž poprvé, jistě máte obavy co si vzít na sebe, co s sebou apod. Pokud jste od přírody stydlíni, musíte se alespoň psychicky dopředu připravit na to, že se budete svlékat. Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Co dělat při masáži?

U masáže se zpravidla nemluví. A to ne kvůli poloze (například když při masáži zad ležíte na břiše) a ani kvůli tomu, že by váš masér byl nekomunikativní. Může se vás sice zeptat, zda vás to někde nebolí více či na jinou podobnou otázku, ale jistě nebude "klavírovat" po celou dobu. V místnosti je časté, že hraje relaxační hudba doplněná mírným, příjemným osvětlením solných lamp a vše je doplněno líbivým aroma. To vše hovoří proti klevetání o počasí, dětech anebo práci, ale to není ten důvod, proč se u masáže nemá mluvit. Při masáži je totiž více než nutné, aby masírovaná osoba pravidelně a řádně dýchala, a to z důvodu maximálního uvolnění a také správného rozložení ve svalech. Jedině tak může dojít k maximálnímu uvolnění napětí, bolesti a křečí.

Doteky maséra nesmí být ani bolestivé a ani tzv. hladivé. Masér si musí s vašimi svaly jakoby pohrát a ne je drtit či v opačném případě pouze šimrat. A jestliže jste muž, jste zvyklý na drsné hmaty a masáž od jemné masérky se vám zda neúčinná, nemusí to být pravda.

Co dělat po masáži?

Alespoň dvě hodiny po masáži byste neměli nic dělat. Zajděte si klidně na procházku na čerstvý vzduch, ideálně lehněte doma u televize a lenošte. Máte to více než dovolené, vlastně je po povinné. V žádném případě byste však neměli vykonávat náročnou fyzickou práci. Sval, který vám masér rozmazlil a promnul je tak zahřátý a připravený na odpočinek. Jeho namáhání by vám jistě způsobilo problémy.


Die Massage

Massage ist nicht nur eine Entspannungstechnik für verspannte Muskulatur, sondern wirkt auf alle Sinne.

- Lokale Steigerung der Durchblutung

- Senkung von Blutdruck und Pusfrequenz

- Entspannung der Muskulatur

- Lösen von Verklebungen und Narben

- Verbesserte Wundeheilung

- Schmerzlinderung

- Verbesserung der Zellstoffwechsels im Gewebe

Die verschiedenen Formen der Massage versuchen auf zwei unterschiedliche Arten eine Heilung oder Linderung beim Patienten zu erlangen. Die klassische Methode ist die Behandlung der Haut und der Muskulatur an der Stelle, die massiert wird

Massagevorbereitung

Ist mindestens genauso wichtig wie die Massage selbst.

Grundvoraussetzungen

- Auf Körperhygiene achten

- Passende Kleidung tragen

- Kein Essen mindestens 1 Std vor

Kontraindikation

- Bei allen akuten Etnzündungen sind Massagen kontraindiziet

- Bei Hautprobleme z.B. Haut-Pilze, Ausschläge oder Ekzeme

- Bei Kramfadern

- Schwangerschafft

- Am Anfang Damenperiode

Während der Massage

- Einfach sich entspannen, beruhigen, regelmessig atmen und am bestens nicht reden

- Die Berührungen sollen nicht schmerzen, aber auch nicht streicheln

Nach der Massage

- Mind. 2 Std keine körperliche Belastung

- Zu empfehlen ist ein Spaziergang auf dem frischen Luft, idealweise sich zu Hause hinlegen und Fernsehen